Водостічні системи.

Водостічна система та ринви є невід’ємним елементом покрівлі. Вона забезпечує організований стік дощової води з даху, запобігаючи руйнуванню фундаменту, стін і в першу чергу карнизного свеса, який найбільше страждає від підвищеної вологості, продовжуючи термін служби самої покрівлі. Звичайно, система ефективно працює лише в тому випадку, якщо вона спроектована з урахуванням всіх особливостей ската покрівлі і грамотно змонтована. Про основні особливості монтажу та експлуатації водостічної системи ми Вам розповімо.

Перш за все, водостічні системи розрізняються за матеріалом виготовлення: пластикові (ПВХ) і металеві (сталеві і мідні водостоки). Вибір матеріалу може визначатися типом покрівельного покриття. Для металевої покрівлі краще вибрати металевий водостік, для інших типів – пластиковий. Крім того, існує і два варіанти форми водостоку: круглий і прямокутний профіль. В даному випадку вибір системи визначається перевагами споживача.

Водосточна система складається з досить великої кількості елементів. Основним елементом, звичайно ж, є ринви, які збирають з даху воду. Жолоби кріпляться на спеціальні кронштейни, які сходяться до водостічної воронки. Воронка переливає воду в водостічну трубу, прикріплену до стіни спеціальними фіксаторами. На кінці труби зазвичай розташовується спеціальний відвідний елемент, який зливає воду в відведену ємність або в систему наземного водозбору.

Які особливості монтажу водостічної системи.

Перш за все, слід враховувати, основні параметри покрівлі. Необхідна кількість і розташування елементів водостічної системи повинні бути обумовлені особливостями ската покрівлі та прогнозованою навантаженням. Це забезпечить її ефективну роботу і довговічність. В іншому випадку не виключено, що незабаром доведеться переробляти всю систему заново.

Крім того, всі ринви повинні бути змонтовані під нахилом до вирви, щоб поліпшити пропускну здатність системи. При цьому ухил повинен бути близько 3 мм на кожен погонний метр ринви. Край покрівлі повинен розташовуватися над жолобом на відстані приблизно 1/3 діаметра жолоби. Що стосується водостічної труби, то її нижній край повинен знаходитися на відстані 100-300 мм від землі або спеціальній ємності, в яку зливається вода.

У зв’язку з тим, що разом з водою в водостічну систему часто потрапляє бруд, листя і різне сміття, вона потребує регулярного догляду. Інакше система водостоків дуже швидко заб’ється і перестане пропускати воду в необхідному обсязі. Тому чистку відсотків необхідно здійснювати як мінімум два рази на рік (навесні і пізньої осені), бажано не металевими щітками, а спеціальними міні-мийками, які допоможуть захистити водостік від пошкоджень. У цьому випадку Ви продовжите термін служби системи водостоків, і захистіть її від ушкодження.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *